Twórcze rozwiązywanie problemów

Świat przyspieszył. Dziejące się wokół nas zmiany próbujemy zamknąć w coraz to nowych ramach. Bez względu na to czy rzeczywistość opisujemy akronimem VUCA czy BANI, nie ulega wątpliwości, że jest ona złożona, dynamicznie się zmienia, wymaga dużej elastyczności i coraz nowych strategii działania.

Umiejętność twórczego rozwiązywania problemów staje się niezbędna.

Szkolenie rozwija się postawę sprawczości i dbania o ciągły rozwój – własny i organizacji.

  • W jaki sposób pozbyć się myślowych schematów, poszerzyć perspektywy widzenia rzeczywistości i wzbudzić w sobie motywację twórczą?
  • Jak na nowo odkryć w sobie dziecięce zdolności, nauczyć się znajdować nieszablonowe rozwiązania dla typowych problemów?
  • Jak wypracować rozwiązania lepsze niż te, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić?

Treningi zbudowane są w oparciu o łańcuch ćwiczeń pobudzających kreatywność, a jednocześnie będących znakomitą zabawą. Uczestnicy i uczestniczki rozwiązują szereg zadań problemowych, ucząc się w ich trakcie technik pozwalających zwiększyć własną kreatywność.

Na koniec grupa rozwiązuje zadanie wydające się na początku niemożliwym do zrobienia. Dzięki temu osoby kończą zajęcia z refleksją, iż podstawowe ograniczenia są w nas i w większości przypadków daje się je pokonać.

Zamów bezpłatną konsultację

Zarezerwuj usługę rozwojową

Skip to content